
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.9 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.1 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 100 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.1 mm |
| Min Thickness | 1.7 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 19047
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26930
Ext.Price$0.26930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26930 | $0.26930 |
| 10 | $0.12140 | $1.21400 |
| 50 | $0.11481 | $5.74050 |
| 100 | $0.10857 | $10.85700 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.08011 | $80.11000 |
| 3000 | $0.07202 | $216.06000 |
| 5000 | $0.06475 | $323.75000 |
| 10000 | $0.05822 | $582.20000 |
